Blog TWINLOGY

  Späť na zoznam článkov

Pozor na podomových predajcov energií !

Ak chcete už od začiatku odhaliť nečestné praktiky podomových predajcov energií, pozorne si prečítajte šesť našich odporúčaní na čo si dávať najväčší pozor, keď na dvere Vášho domova klope neznámy podomový predajca.

 

1. Nepúšťajte do svojej domácnosti cudziu osobu, overte si o koho ide a za akým účelom za Vami prichádza. Ak pri dverách Vášho bytu, alebo domu zvoní podomový predajca energií, buďte ostražití. Daný predajca by sa mal zrozumiteľne predstaviť menom a jasne uviesť názov spoločnosť, pre ktorú pracuje. V prípade akéhokoľvek podozrenia máte právo požiadať ho o predloženie preukazu. Ak na Vašu výzvu reaguje odmietavo, ukončite dialóg a požiadajte ho aby odišiel. My v TWINLOGY nepraktizujeme podomový predaj a komunikácia so zákazníkmi prebieha výhradne telefonickou, písomnou alebo osobnou formou priamo v sídle spoločnosti.

2. Nikdy neposkytujte podomovému predajcovi žiadnu hotovosť. Je dôležité mať na pamäti, hlavne v prípade ak sa jedná o starších ľudí, že žiadny podomový predajca energií nemôže od nikoho požadovať hotovosť. Nikomu nedávajte peniaze v hotovosti!

3. Nič nepodpisujte spôsobom „tu a teraz, pretože len dnes platí táto akciová cena“. Vždy si ponechajte čas na premýšľanie. Veď Vy ste ten, ktorý rozhoduje, nie predajca pri Vašich dverách. Nepodpisujte žiadne podozrivé tlačivá pod nátlakom predajcu. Za každých okolností si vyžiadajte všetky podklady ako zmluva, cenník, prípadne akciovú ponuku v papierovej forme, aby ste si mohli v kľude podrobne všetko preštudovať, porovnať a zvážiť.

4. Pozor na skryté poplatky, sankcie a dĺžku viazanosti na ponúkaný produkt / službu. Ak sa Vám predsa len takáto ponuka zapáči a Vy sa rozhodnete pre zmenu dodávateľa, pred Vašim finálnym akceptovaním si dostatočne overte návrhy zmlúv, či neobsahujú rôzne skryté poplatky. Určite si preverte aj dĺžku viazanosti služby/produktu, ktorý Vám podomový predajca energií ponúka.

5. Podľa zákona môžete vždy do 14 pracovných dní odstúpiť od zmluvy, ktorú s Vami uzavrel podomový predajca energií. Ak sa rozhodnete pre podpis novej zmluvy na dodávku energií, je povinnosťou podomového predajcu, aby Vás písomne upozornil na Vaše právo odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní. Predajca musí uviesť meno a adresu, alebo názov a sídlo osoby u ktorej si môže toto právo uplatniť.

6. Dobrá rada na záver. Pokiaľ Vy alebo Vaši známi uzatvoria zmluvu s podomovými predajcami a nemáte jasno v ich ponuke, obráťte sa na nás. Poradíme Vám. Sme tu pre Vás celý týždeň v pracovnom čase od 8.00 – 17.00 h.

 

podpis PKalman

 

 

 

 

 

 

Tu si môžete stiahnúť naše pokyny v pdf. Pozor na podomových obchodníkov